Aanstaande zaterdag houden de bewoners van de nieuwe Tiny House-wijk in Denekamp een open dag. De Tiny Houses zijn te vinden op het kruispunt van Berkenbos-Heideven in Denekamp-Oost. Tussen 13.00 en 17.00 uur is het mogelijk om de huisjes en het terrein te bezichtigen en vragen te stellen onder het genot van koffie, thee en koek. Aanmelden is niet nodig en de toegang is gratis. Meer info is te vinden op tinyhousesdinkelland.nl. In de aanloop naar de open dag stellen bewoners van vijf van de in totaal vijftien woonplekken zich alvast voor:
“De keuken is het hart van ons huis”
Marieke en Ramses hier, moeder en zoon. Meer dan dit kleine huisje hebben we niet nodig. Genoeg ruimte voor Marieke’s (vintage) kleding verzameling en alle Lego van Ramses. Samen met poes Broer is dit helemaal ons thuis.
Wij hebben dit huisje begin 2026 mogen overnemen. Vervolgens hebben we ons eigen gekleurde sausje er overheen gedaan en genieten we ontzettend van het Twentse schoon. We worden blij van al het groen, de mooie omgeving en de leuke activiteiten in de regio.
Het huisje was al bijna af toen we het kochten, alleen nog de keuken. Uiteindelijk hebben we een keuken gekozen die bijna de helft van het huisje in beslag neemt. De keuken is het hart van ons huis.
We voelen ons helemaal op onze plek, met name ook door de fijne buren die ons ontzettend warm hebben verwelkomd.
“Hier heb ik de rust, vrijheid en eenvoud gevonden waar ik naar op zoek was”
Mijn naam is Joost. Ik ben geboren en getogen in Denekamp en woon inmiddels een jaar in mijn tiny house, samen met mijn hond Max. Als veganist probeer ik bewust en met aandacht voor mijn omgeving te leven. Overconsumptie en de drukte en chaos van de maatschappij laat ik het liefst zoveel mogelijk achter me. Juist daarom past het wonen in een tiny house zo goed bij mij.
Toen ik in de krant over het project las, wist ik eigenlijk meteen: dit ga ik doen. Vooral de vrijheid en de mogelijkheid om minimalistisch te leven spraken me aan. De weg naar mijn eigen huisje verliep niet altijd even soepel. Door alle regelgeving was het soms een hobbelig traject, met name door de kwaliteitsborging en de eisen die gelden voor nieuwbouw.
Toch was het alle moeite meer dan waard. Hier heb ik de rust, vrijheid en eenvoud gevonden waarnaar ik op zoek was. Bovendien waardeer ik het buitenleven en de buitenruimte enorm. Samen met Max beleef ik iedere dag hoe bijzonder deze plek is. Het is precies zoals ik het voor me zag: living the dream, zeg maar.
“We hebben vele landen gezien, maar dit tiny house bouwen samen was toch wel ons grootste avontuur”
Hoi! Wij zijn Jonathan & Eline. Wij houden van lekker buiten zijn, mensen ontmoeten, creatief bezig zijn en de wereld zien. Zodoende hebben we 2 jaar rondgereisd in onze camperbus en we zochten een manier om deze rustige levensstijl en focus op mens en natuur door te kunnen zetten in Nederland.
Een tiny house project leek ons daarom wel wat. Toen we dit project tegenkwamen, hebben we ons gelijk ingeschreven. We hebben ons huisje zelf ontworpen en ook zelf gebouwd, met gebruik van zoveel mogelijk tweedehands materialen. Van fundering tot skeletbouw tot tegelen en de muren schilderen: inmiddels kunnen we alles.
We hebben vele landen gezien, maar dit tiny house bouwen samen was toch wel ons grootste avontuur. Met weinig ervaring, een klein budget, grootste plannen en veel doorzettingsvermogen zijn we er toch gekomen. Nu is het tijd om achterover te leunen, te kijken naar de vlinders in de tuin en samen met onze husky Alaska te genieten van ons kleurrijke tiny house: Villa Flora.
“Compact van formaat, compleet in alles”
Wij zijn Tetje en Dastro. Oorspronkelijk komen we uit de Randstad, maar in Denekamp vonden we onze plek in deze bijzondere, groene woonbuurt. Hier kregen we de mogelijkheid om ons eigen huis te ontwerpen en onze ideeën over wonen werkelijkheid te maken.
Onze woning begon niet met de vraag hoe klein we konden wonen, maar hoe we op een compacte oppervlakte ruim, comfortabel en compleet konden leven. De achtergrond als interieurarchitect speelde daarbij een belangrijke rol. Vanaf het begin zijn ontwerp, indeling en inrichting als één geheel benaderd bij de ontwikkeling van ons modulaire woonconcept.
De woning bestaat uit vijf vierkante modules die samen een kruis vormen. De keuken is het hart van het huis, met de verschillende woonfuncties daaromheen. Vrijwel alles is maatwerk en iedere centimeter is bewust benut. Hoge plafonds en lange zichtlijnen versterken het gevoel van ruimte. Zo voelt 43 m² woonoppervlak verrassend royaal.
Tijdens het ontwerpen en bouwen van deze eerste modelwoning van XUNITZ zijn we op zoek gegaan naar bijzondere kleuren, materialen en oplossingen. Van gevel tot interieur hebben we keuzes gemaakt die bij ons passen en iedere ruimte karakter geven.
“We ontwierpen niet zomaar een huis, maar een plek die helemaal bij ons past”
Wij zijn Simon en Iris, en met onze teckel Bram wonen we hier met z'n drieën. Iris komt oorspronkelijk uit Denekamp, Simon uit Fleringen. In het dagelijks leven zijn we interieurontwerper en grafisch designer. Hier in Denekamp genieten we vooral van de rust en de ruimte om ons heen.
Na een jaar in het buitenland te hebben gewoond, wisten we niet direct wat onze volgende stap zou worden. Tot dit plekje op ons pad kwam. Voor Iris als interieurontwerper was het meteen interessant: haar eigen huis kunnen ontwerpen, van begin tot eind. Zo is het balletje eigenlijk gaan rollen.
In totaal zijn we er zo'n twee jaar mee bezig geweest, van ontwerp tot bouw. Ons huisje is gebouwd in Polen en kwam in augustus 2025 hier op zijn plek te staan. Het duurde soms wat langer dan we hoopten, maar we zijn blij met hoe het geworden is. Nu zijn we bezig met de laatste klusjes in de tuin, en dan is het klaar.