ALBERGEN - De 53e Eerste Grote Twentse Carnavalsoptocht kan wat betreft de optochtcommissie Alberger Bökke beginnen. Al moeten ze nog even geduld hebben tot zondag 8 februari 12.00 uur. “Met in totaal 60 aanmeldingen kijken wij uit naar deze dag ”, vertelt woordvoerder Mariska Assink. “Het bezichtigen heeft inmiddels plaatsgevonden, de wagenbouwers die mee doen weten wat hen te doen staat en de wagens zijn ook dit jaar weer van hoge kwaliteit. Het wordt genieten voor alle deelnemers en toeschouwers”, aldus Assink.
De optochtcommissie is bijzonder verheugd dat veel bekende toppers weer tot de deelnemers behoren. In alle categorieën hebben we voldoende deelname, en daarmee is het publiek verzekerd van een waar kijkspektakel. We zien dat de deelname in de categorieën grote en kleine loopgroepen toeneemt, wat een mooie ontwikkeling is. Met ruim 3700 deelnemers valt er genoeg te kijken en zal de Eerste Grote Twentse Carnavalsoptocht in Albergen dan ook zeker de moeite waard zijn om te bezoeken.
Start om 12.00 uur
Zondag 8 februari om 12.00 uur zal de optocht aan De Gentiaan van start gaan. De deelnemers worden met spandoeken naar de opstelplaats verwezen waarvoor zij reeds een starttijd hebben ontvangen. “Alle deelnemers hebben vooraf een startnummer en starttijd gekregen, zodat het niet voor alle deelnemers nodig is om zo vroeg naar Albergen te komen” vertelt Mariska. Voor de verkeersveiligheid het verzoek aan de deelnemers die met bussen naar Albergen komen om aan te rijden vanuit Tubbergen via de Kloosteresweg tot aan IJsbaan Bous Mös/Coopshuis. De deelnemers kunnen via de Weemselerweg naar de opstelplaats lopen zodat er geen gevaarlijke situatie ontstaat bij de opstelling ter hoogte van de Ootmarsumseweg-Brakenweg. Voor de toeschouwers wordt aangegeven waar de parkeerplaatsen te vinden zijn, deze zijn goed verdeeld rondom Albergen zodat iedereen een mooi plekje langs de optochtroute kan vinden om alles goed te kunnen zien.
Route
De gehele route is als volgt: De Gentiaan, Veenpluis, Moutmolen, Molendijk, Bennekerstraat, Oude Schoolstraat, Hinvertsweg, Geert Grotestraat, Hoofdstraat, Zenderseweg, Kapittelhuisstraat, Hobergenstraat en de optocht eindigt bij ‘Het Klooster’ (voorheen de kerk) aan de Hobergenstraat, waarna de wagens op aanwijzingen van de verkeersbegeleiders uit kunnen rijden via de Zenderseweg of de Philippus Robbenstraat. Prins Jeroen, Sik Nick en hofdame Linsey nemen namens de Alberger Bökke het defilé af aan de Kapittelhuistraat waar eveneens Prins Tim, Sik Bart en hun hofdames Aniek en Birgit namens de Bokk’n Hörnkes staan om het defilé af te nemen. Verdere informatie over het programmaboekje, de optochtroute, het opstellen en de parkeerplekken is te vinden op www.albergerbokke.nl. Hier is ook het regelement en de criteria voor de jurering te vinden.
Prijsuitreiking
Rond 18.00 uur zullen Prins Jeroen en Sik Nick de prijzen uitreiken tijdens het Noaberfeest. C.V. de Alberger Bökke stelt dit jaar wederom het fraaie bedrag van € 1.555,55 beschikbaar voor de eerste prijs bij de categorie grote wagens. De Alberger Bökke is erg blij dat dit mede door haar sponsoren mogelijk is gemaakt. Het Noaberfeest vindt plaats in de grote tent op de parkeerplaats naast Partycentrum Morshuis. Vanaf 14.00 uur zal de tent geopend zijn en de entree is gratis. Voor de kinderen is er een spring- kussen en gratis ranja.
“Het wordt genieten voor alle deelnemers en toeschouwers”
Medewerking van de inwoners in Albergen
Om het hele spektakel van de Eerste Grote Twentse Optocht in Albergen goed te laten verlopen op zondag 8 februari heeft de Alberger Bökke de medewerking van de Albergse inwoners nodig. De inwoners langs de route worden dringend verzocht om de straten autovrij te houden. Dit verzoek geldt ook voor de mensen die binnen de route wonen. Bij eventuele calamiteiten kan men dan snel van binnenuit de optocht bereiken. Andersom zal de vereniging proberen de overlast zoveel mogelijk te beperken. Zo zijn er strenge regels aan het geluidniveau gesteld aan alle deelnemers, maar dit geldt ook voor alle toeschouwers langs de route. De volgende dag worden de straten weer schoongeveegd door leden van de vereniging. “Wij vragen bij deze aan de aanwonenden van de optochtroute, om de rommel op straat te vegen”, geeft Mariska Assink aan. “De gemeente zal dan zorg dragen voor het opruimen, in samenwerking met de veegploeg van onze vereniging”.
Straatversiering
Vele wijken en buurten zorgen ervoor dat de toeschouwers niet alleen kunnen genieten van een kleurrijke optocht, maar dat zij ook door mooi versierde wijken en straten lopen. C.V. de Alberger Bökke roept dan ook alle Albergenaren op om hun straat, buurt of wijk in carnavalsstemming te brengen! Hoe kleurrijker en creatiever, hoe beter, want ook dit jaar is er weer de straat/wijkprijs. En goed nieuws: de prijzen zijn verhoogd;
1e prijs: €222,00
2e prijs: €150,00
3e prijs: €100.00
Op zondagochtend 8 februari trekt de jury vóór de optocht door Albergen om de versierde straten, buurt of wijk te beoordelen. De prijsuitreiking vindt plaats ná de optocht in de Noabertent. Doe mee en laat zien dat in jouw straat/wijk het carnavals- gevoel leeft! Hoe meer straten meedoen, hoe feestelijker Albergen wordt. De opgave verloopt vanaf dit jaar via onze vereniging, aanmelden is mogelijk tot zaterdag 7 februari via optocht@albergerbokke.nl
Voor nadere informatie over de optocht kan men contact opnemen met Mariska Assink, voorzitter Optochtcommissie Alberger Bökke, tel. 06-33322011 (liefst na 18.00 uur bellen)