Terug
Romee Kreuwel 2.jpg Studenten pakken uit en schrijven hun eigen Hairstory op de wedstrijdvloer in het Atrium van de schoollocatie aan de Wierdensestraat. Romee Kreuwel (22) uit Saasveld werd knap derde in de cat. BBL/ 1

Hair Award 2026: studenten schrijven geschiedenis met hun eigen Hairstory

SAASVELD - De editie van maandag 16 maart was er één die de geschiedenisboeken van 25 jaar Hair Award bij ROC van Twente zeker in gaat. Dit jaar stond het thema Hairstory centraal. Alle thema’s van de afgelopen jaren konden weer de revue passeren: de studenten waren dit jaar namelijk uitgedaagd om één van die thema’s nieuw leven in te blazen.

De redactie van dit blad |

Alle studenten van leerjaar 1 en 2 van de kappersopleidingen namen deel aan de Hair Award. Studenten van leerjaar 3 konden zelf kiezen of zij wilden meedoen. Alle deelnemers werkten op een eigen model en mochten zelf kiezen of ze gingen voor de uitwerking ‘omvormen lang haar’ of ‘knippen/snijden/scheren en stylen (man/vrouw/non-binair)’. Natuurlijk was er weer het spannende wedstrijdelement omdat de vakjury beoordeelde welke student met zijn of haar creatie een raak geheel wist te maken van haar, make-up, styling en kleding. Zowel docenten als studenten kijken terug op een kleurrijk spektakel, dat een enorme variëteit aan thema’s kende. Van festival tot A touch of rebel en van 80’s tot 007 première: de studenten hebben weer ouderwets uitgepakt. Eén van de studenten die geschiedenis schreef met haar creatie was Romee Kreuwel (22) uit Saasveld. Zij werd derde in de categorie BBL/ 1. Haar leerbedrijf is By Deb Hairdesign in Haaksbergen.