Terug
DM39864
Gemeente Uitgaan & Cultuur

Tilligte maakt zich op voor Twents Oldtimer Festival 2026

TILLIGTE - Na de drukbezochte jubileumeditie van vorig jaar maakt Tilligte zich opnieuw op voor een weekend vol ronkende motoren, nostalgie en gezelligheid. Op zaterdag 5 en zondag 6 september vindt het Twents Oldtimer Festival plaats. Naast de vele oldtimers zijn er dit jaar verschillende nieuwe activiteiten, waaronder een compleet kinderplein en demonstraties met RC-vliegtuigen.

De redactie van dit blad |

Het festival vindt plaats op het circa 10.000 vierkante meter grote terrein aan de oostelijke rand van Tilligte. Hier komen klassieke trekkers, auto's, vrachtwagens, bromfietsen en bijzondere tweewielers samen.

Rondritten en volop demonstraties

Zaterdag 5 september gaat het terrein om 13.00 uur open. Vanaf 14.00 uur vertrekken de vierwielige oldtimers voor de traditionele rondritten door de omgeving. Na terugkomst gaat de gezelligheid op het terrein verder. Zondag vertrekken om 09.45 uur de bromfietsen en bijzondere tweewielers voor hun rondrit. Om 10.00 uur wordt het festival officieel geopend en begint het volledige programma. Ook op de grond is er volop actie. Zo wordt op authentieke wijze mais gehakseld en wordt in de dorsstraat gedemonstreerd hoe vroeger werd gedorst. Hier worden bovendien pannenkoeken gebakken met meel van de Tilligter molen. Een nieuwe publiekstrekker zijn de demonstraties met radiografisch bestuurbare vliegtuigen. Verspreid over het terrein zijn oude ambachten te zien, zoals de touwslagerij, klompen maken en het maken en verwerken van honing. Op de onderdelenmarkt kunnen liefhebbers daarnaast rondneuzen tussen allerlei oldtimeronderdelen en andere artikelen.

Ook voor kinderen volop actie

Nieuw dit jaar is een uitgebreid kinderplein. Kinderen kunnen zich uitleven met onder andere Maistoet'n smiet'n, trekhaak smiet'n en een heuse Skelter Trekkertrek. Daarbij zijn leuke prijzen te winnen. De klassieke voertuigen blijven uiteraard de hoofdrol spelen. Tijdens het Concours gaat een deskundige jury bovendien op zoek naar de mooiste originele trekker van het festival. In de Vintage Tent kunnen bezoekers terecht voor zelfgebakken taart, een hapje en drankje en live muziek van The Ugly Twins XXL. Ook sportliefhebbers hoeven niets te missen: zowel de FC Twente als de Formule 1 wordt op groot scherm uitgezonden. Het officiële showprogramma eindigt zondag om 16.00 uur, maar daarna gaat de gezelligheid in en rond de Vintage Tent nog even door.

Gratis toegang

Het Twents Oldtimer Festival is gratis toegankelijk. Voor het parkeren van een auto wordt € 2,- gevraagd; parkeren met de fiets is gratis. Wie zelf met een oldtimer wil deelnemen of met een marktkraam aanwezig wil zijn, kan zich vooraf aanmelden via www.twentsoldtimerfestival.nl.  Zaterdag: terrein open 13.00 uur, rondritten vanaf 14.00 uur Zondag: rondrit tweewielers 09.45 uur, opening 10.00 uur, einde show 16.00 uur