Algemeen
NIETS DOEN IS GEEN OPTIE!
Jaarlijks vindt eind september de vredesweek plaats. En elk jaar wordt er een ander thema gekozen. Dit jaar is dat ‘Niets doen is geen optie’. En we zien om ons heen wat er gebeurt als er niets of onvoldoende wordt gedaan. Dictatoren overvallen andere landen, hun hang naar macht leidt tot duizenden, ja zelfs miljoenen doden. Landen worden vernield, families ontwricht. Overal ellende en verdriet en andere landen worden opgeroepen om te helpen en na de oorlog de landen weer op te bouwen. Zinloos geweld, zinloos verlies van levens, huizen en ook van geld. Geld dat gebruikt wordt voor wapens én voor wederopbouw terwijl er voor zoveel meer geld ook nodig is.
En wat doen wij? We praten, we bedenken allerlei sancties, we bediscussiëren, we oordelen en veroordelen, er worden beloftes gedaan maar uiteindelijk gebeurt er niets. Ondertussen zijn er wéér vele doden gevallen, is er wéér zoveel vernietigd, wordt de bedreiging alsmaar groter. Waar gaat dat naar toe? Het doet ook wat met mensen om me heen. Ik zie verharding van de maatschappij. Het baart me zorgen en maakt me angstig.
Om een klein teken te zetten is er op zondag 21 september om 10.30 uur met themakoor Vivace een themaviering in de ‘ambassade van vrede’; de Sint Nicolaaskerk te Denekamp. Het thema is ‘Niets doen is geen optie’. Aansluitend, rond 12.30 uur, zullen burgemeester John Joosten en pastor Theo Munsterhuis samen met een der veteranen de vredesvlag hijsen bij het gemeentehuis, als teken dat de vrede ons nodig heeft. Niets doen is geen optie. U/jij komt toch ook even?
Angelin Morsink