Terug
WietzeMuseum
Gemeente

Wietze Snaak ontdekt Ootmarsum en Denekamp op zijn karakteristieke rode fiets

OOTMARSUM - Van de beroemde wijnstreken van Frankrijk en Italië tot bijzondere bestemmingen ver buiten Europa: Wietze Snaak trekt met zijn programma Snaakse Streken de wereld over, steeds op zoek naar karakter, bijzondere verhalen, lokale tradities en de mensen achter een streek. Maar voor een bijzondere ontdekkingstocht hoeft hij niet altijd ver van huis. Op zaterdag 26 september is Wietze te zien in o.a. Ootmarsum en Denekamp, waar hij op zijn inmiddels karakteristieke rode fiets kennismaakt met het landschap, de cultuur en de bijzondere plekken in het wonderschone Twente. Ook bezoekt hij de Wijnmakers in Geesteren waar hij kijkt hoe Twentse wijn wordt gemaakt.

De redactie van dit blad |

Een wereldreis met een bijzonder Nederlands hoofdstuk

In Snaakse Streken neemt wijnkenner en presentator Wietze Snaak de kijker mee op ontdekkingsreis. Hij reist door tal van landen, zowel binnen als buiten Europa, en gaat daarbij op zoek naar het verhaal achter een streek. Niet alleen wijn staat centraal: juist de combinatie van landschap, historie, gastronomie, cultuur en de mensen die een gebied kleur geven, vormt de rode draad in het programma. Op zijn opvallende rode fiets trekt Wietze door de verschillende gebieden die hij bezoekt. Daarmee letterlijk en figuurlijk dicht bij de omgeving en de mensen die hij onderweg ontmoet. Dat deze internationale reis ook een bijzondere stop maakt in Nederland, en dan specifiek in Ootmarsum en Denekamp, is dan ook iets om bijzonder trots op te zijn, aldus Dagmar Boerrigter, directeur van Visit Ootmarsum – Dinkelland die een stukje met Wietze mee mocht reizen. 

Wietze Snaak op de fiets door Dinkelland

Voor deze Nederlandse ontdekkingstocht stapt Wietze op zijn rode fiets om door Dinkelland te trekken. De fiets vormt daarbij meer dan alleen een vervoermiddel. Het geeft hem de  mogelijkheid om de streek op een authentieke en ontspannen manier te beleven en onderweg oog te hebben voor het landschap, het gebied en de mensen. En juist Dinkelland leent zich daar bij uitstek voor.

Het Twentse coulisselandschap, de karakteristieke erven, de groene omgeving, de historische plaatsen en de gastvrijheid maken de regio tot een gebied dat zich uitstekend laat ontdekken op de fiets. Vanuit Ootmarsum trekt Wietze eropuit en laat hij de kijker kennismaken met een stukje Twente dat misschien voor veel Nederlanders dichtbij lijkt, maar tegelijkertijd verrassend en bijzonder is. Ootmarsum vormt daarbij een prachtige uitvalsbasis. Het historische stadje, midden in het Twentse landschap, staat bekend om zijn karakter, kunst, cultuur, historie en gastvrijheid. Ook kasteel Singraven maakt deel uit van de ontdekkingstocht.  Het bezoek onderstreept bovendien hoe veelzijdig Dinkelland is: van het historische Ootmarsum tot het groene buitengebied en van karakteristieke landschappen tot bijzondere landgoederen. Het zijn juist die verschillende facetten die de regio haar eigen identiteit geven. 

Bijzonder trots op deze landelijke aandacht

Dat Wietze Snaak tijdens zijn internationale reis voor een bezoek aan Nederland heeft gekozen voor Dinkelland, wordt lokaal met grote trots ontvangen. Dagmar Boerrigter, van Visit Ootmarsum – Dinkelland is blij met de komst van het programma want het laat zien waar we voor staan en dat we authentiek en eigen zijn. Het leven is hier gewoon goed. 

Ootmarsum en Denekamp op televisie

De komst van Snaakse Streken is daarmee niet alleen leuk voor de inwoners van Ootmarsum en Dinkelland, maar biedt ook een prachtige kans om de regio landelijk onder de aandacht te brengen. Want wie Wietze op zijn rode fiets door Dinkelland ziet rijden, ziet meer dan alleen een televisiepresentator. De kijker krijgt een inkijkje in een streek waar natuur, cultuur, historie en gastvrijheid hand in hand gaan. Dinkelland laat zich van zijn beste kant zien, en dat op landelijke televisie.

Snaakse Streken 

Zaterdag 26 september 

17.25 uur RTL4

WietzeSingraven
WietzeKerk